Kullanıcı Deneyimi

UX Hedefleri

Kullanıcı deneyimi, sitenize gelen ziyaretçilerin tüm süreçlerine yön vererek hem siteyi hem ziyaretçileri amaçlarına en kısa şekilde ulaştırmayı hedefler. Kullanıcı deneyimi çalışmaları bir yandan da site içi satış ve dönüşüm oranlarını yükselterek sitelerin kar oranını arttırır.
Home-11-SEO-Consultancy-Icon

Hedeflediğimiz dönüşümler üzerine stratejiler oluşturularak sitede düzenlemeler yapılır.

Home-11-Content-Marketing-Icon

Sitede en çok çıkış yapılan sayfalar analiz edilerek, kullanıcılar için iyileştirmeler ve düzenlemeler yapılır.

Home-11-Keyword-Research-Icon

Sitenin yönlendirmeleri ve linkleri optimize edilerek kullanıcı başına düşen sayfa gezinim sayısı arttırılır.

Ziyaretçilerinizi Dönüşüme Sevkedin!

Kullanıcı Deneyimi (UX) Analizleri

Kullanıcı deneyimi tasarımı yeni bir ürün ya da hizmet oluşturma sürecinde, tüketicinin beklentisini karşılamak için atılacak ilk adımdır. Pazarlamacılar için araştırmalar ve sezgisel tasarımın bir araya geldiği bu süreç çok önemlidir. Çünkü böylece hem ilk satın alma kararına etkide bulunur hem de uzun süreli kullanıcı memnuniyeti sağlayabilirler.
UX’in kapsamı sitenin açılış hızı, kullanıcının karşısına çıkan mesajlar/bildirimler, alışverişlerdeki sepet adımları, sitenin kullanışlılığı, kullanıcıların renk ve kullanım alışkanlıkları, ürün açıklamaları, ürün görselleri, ürün yorumları vb gibi gibi tasarımı da etkileyecek kriterleri kapsamaktadır.
Home-11-Service-Section-Maximize-Image
Home-11-Solution-Image
Hedef Kitlenize Markanızı Tanıtın

Kullanıcı Odaklı
Konseptler Oluşturun

Bir sistem oluştururken ya da marka mesajı iletirken, sistem ne kadar karmaşık olursa müşterinin memnuniyeti o kadar azalır. Uygulamanın ya da web sitesinin tasarımı bu nedenle çok önemlidir. Bir eticaret sitesinin başarısı birçok değişkene bağlı olsa da bilgilere kolay erişim bunlar arasında en büyük etkiye sahiptir.
Ziyaretçilerin sitede en çok gezindiği, baktığı ve tıkladığı bölümleri analiz edip; vakit kaybettikleri, problem yaşadıkları noktaları düzenliyor ve siteyi binlerce ziyaretçi gözünden görüyoruz. Bu sayede sitedeki dönüşüm butonlarını, yararlı linkleri ve reklamları en doğru yere konumlandırıyoruz.
412
Mutlu Müşteri
496
Tamamlanan Proje
4
Yıllık Tecbüre

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Hızla büyüyen girişimlerden, birden fazla ülkede hizmet veren sitelere kadar birçok işletme türü için danışmanlık hizmeti veriyoruz!